English

 

                           :: صفحه اصلی            ::بانک اطلاعاتی مرکز و گروه اورولوژی                    :: آئین نامه            :: گالری تصاویر            :: تماس با ما

:: گالری تصاویر   مرکز ارولوژی، لاپاراسکوپی و اندویورولوژی تهران  
 نظرسنجی
 نظر شما درباره سایت چيست؟
  آرشیو نظرخواهی   نتیجه نظرخواهیالگوريتم بيماري هاي ارولوژي

گردهمايي ها

آشنایی با سایت های پزشکی 
1395/08/17 : تاریخ مطلب کنفرانس استاد دکتر اقامیر در تاریخ 10 ابان سال 1395 با موضوع توده های کلیوی برگزار شد

 

در این جلسه که با حضور استاد دکتر اقامیر استاد دکتر اینانلو دستیاران اورولوژی ( دکتر حامد رضایی دکتر حسین گنجعلی دکتر محمد رضا رحیمی دکتر بهروز فتاحی و دکتر محمد رضا جعفری ) د فلو های محترم اندواورولوژی ( دکتر صلواتی و دکتر حمیدی ) برگزار شد ابتدا دکتر رحیمی در مورد تومور های کلیوی صحبت کرد و در انتها نکات تکمیلی توط استاد دکتر اقامیر ارایه گشت

در این جلسه در مورد درمانهای توده های کلیوی به صورت اجمالی صحبت شد.

امروزه جهت درمان RCC لوکالیزهدر صورت پایین بودن گرید تومور می توان از روشهای جایگزین رادیکال نفرکتومی شامل پارشیل نفرکتومی و THERMAL ABLATION  و حتی  ACTIVE SURVEILANCE  استفاده کرد.

در روش رادیکال نفرکتومی کل توده به همراه کل کلیه ژروتا و همچنین ادرنال همان سمت و غدد لنفاوی رتروپریتونیال همان سمت برداشته می شود هر چند در مورد برداشتن ادرنال و غدد لنفاوی پزخدفقشرثقسغ پ وجود دارد.

روش بعدی پارشیل نفرکتومی می باشد که در توده های کوچکتر از 7 سانتی متر که لگنچه را درگیر نکرده اند و پس از جراحی حداقل 20 درصد کلیه حفظ می گردد می توان استفاده نمود.

بهتر است پس از انجام این روش و در اولین فرصت ممکن داروهای ACE INHIBITOR و محدود کردن رژیم پروتیینی اغاز شود.

روشهای دیگر مورد استفاده جهت توده های کلیوی THERMAL ABLATION شامل روشهای کرایوسرجری و رادیوفرکوینسی می باشد. که جز روشهای  NEPHRON SPARING  هستند که در روش کرایوسرجری از دمای پایین و یخ زدن توده در توپی یخی استفاده می شود و در روشهای رادیوفرکوینسی از دماهای بالا برای از بین بردن سرطان استفاده می شود.


نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 11:26- 1401/11/7
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به دفتر اورولوژی، لاپاروسکوپی و آندویورولوژی تهران می باشد