English

 

                           :: صفحه اصلی            ::بانک اطلاعاتی مرکز و گروه اورولوژی                    :: آئین نامه            :: گالری تصاویر            :: تماس با ما

:: گالری تصاویر   مرکز ارولوژی، لاپاراسکوپی و اندویورولوژی تهران  
 نظرسنجی
 نظر شما درباره سایت چيست؟
  آرشیو نظرخواهی   نتیجه نظرخواهیالگوريتم بيماري هاي ارولوژي

گردهمايي ها

آشنایی با سایت های پزشکی 
1402/02/02 : تاریخ مطلب بیمار آقای 39 ساله مورد UDT چپ که از 7 روز پیش دچار درد و تورم اینگویینال چپ به خصوص هنگام عطسه و سرفه ، شده است. دیزوری و تکرر و هماچوری و قطره قطره آمدن انتهای ادرار ندارد.

 

بیمار یک فرزند دارد و سابقه بیماری قبلی و سابقه مصرف داروی خاصی را ذکر نمی کند. سیگار، الکل و ماده مخدر نیز مصرف نمی کند. در سابقه خانوادگی فقط مادر بیمار مبتلا به پر فشاری خون می باشد.

در معاینه آقای میانسالی که ill و toxic نمی باشد. فشار خون بیمار 70/130 و نبض 76 و تعداد تنفس 17 و دمای بدن 37 درجه بود. در معاینه سروگردن نکته مثبتی یافت نشد و معاینه قفسه سینه نیز طبیعی بود. شکم در معاینه نرم و طبیعی بود، اسکار جراحی مشاهده نشد، گاردینگ و اگانومگالی و تندرنس زاویه کوستوورتبرال نیز نداشت. در معاینه سیستم ادراری تناسلی، بیضه چپ در اسکروتوم لمس نشد و اسکروتوم نیز در سمت چپ هیپوپلاستیک بود. در ناحیه اینگویینال چپ تورم مشاهده شد که در لمس تندرنس نداشت. بیضه راست سایز و قوام و حرکت طبیعی داشت.

بیمار برای ارکیدکتومی بستری شد و درمان با آنتی بیوتیک شروع شد و همچنین سونوگرافی و U/A برای بیمار درخواست شد که بیضه چپ در ناحیه اینگویینال مشاهده شد و اطراف آن مایع التهابی با غلظت بالا وجود داشت و در سمت چپ اسکروتوم نیز منطقه کیستیک مشاهده شد. در آزمایش ادرار باکتریوری، لکوسیتوری، پروتیینوری و هماچوری مشاهده شد.

هنگام جراحی پس از باز کردن لایه های منطقه اینگویینال بافت تومورال مشاهده شد و برای پاتولوژی فرستاده شد.

 

 

 

نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 21:45- 1402/9/9
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به دفتر اورولوژی، لاپاروسکوپی و آندویورولوژی تهران می باشد